Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator VERESTÓY Attila

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 04.09.2012
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii SRI Secretar, de la data de 11.02.2009
Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Secretar, de la data de 29.06.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 09.06.1990 15.10.1992
Senat 16.10.1992 21.11.1996
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 23.01.2018
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.02.2012
Biroul Permanent Chestor, de la data de 03.05.2012 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 23.02.2009
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top