Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator VERESTÓY Attila

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 19.12.2012
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Secretar, de la data de 07.02.2013
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 25.02.2013
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 10.12.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 17.9.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 9.6.1990 15.10.1992
Senat 16.10.1992 21.11.1996
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 23.1.2018
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 21.12.2012 până la data de 07.02.2013
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top