Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Marian PAVEL

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 28.10.2020
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 21.12.2016 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Secretar, de la data de 03.09.2018 până la data de 28.10.2020
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 03.09.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 01.02.2017 până la data de 01.02.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 04.02.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 05.02.2018 până la data de 02.12.2018
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 03.12.2018 până la data de 02.12.2019
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 04.09.2017 până la data de 28.10.2020
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Membru, de la data de 20.02.2018 până la data de 03.04.2018
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru supleant, de la data de 11.05.2017 până la data de 28.10.2020
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 28.10.2020
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Membru, de la data de 04.07.2018 până la data de 28.10.2020
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 28.10.2020
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Vicepreşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.10.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.10.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.10.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Secretar, de la data de 14.11.2018 până la data de 28.10.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top