Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marian PAVEL

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Membru, de la data de 03.11.2015
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 7.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Iniţiativa Central-Europeană-Dimensiunea Parlamentară (ICE-DP) Membru Supleant, de la data de 22.3.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 04.02.2015
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 23.03.2015 până la data de 28.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top