Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ion MOCIOALCĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 23.11.2021
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru antreprenoriat și turism Membru, de la data de 16.02.2022
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului în domeniul securității naționale Membru, de la data de 03.05.2022
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 06.02.2001 12.12.2004
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.08.2021
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.08.2021
Comisia pentru regulament Preşedinte, de la data de 01.09.2021 până la data de 07.12.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top