Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Vasile NISTOR

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Conservator Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 20.04.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Membru, de la data de 29.06.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 09.06.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 16.10.1992 21.11.1996
Camera Deputaţilor 22.11.1996 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 04.04.2011
Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra Serviciului de Informaţii Externe Vicepreşedinte, de la data de 11.02.2009 până la data de 04.04.2011
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top