Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Vasile NISTOR

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Conservator Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 18.03.2014
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 09.02.2015
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Ecuador Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 9.6.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 16.10.1992 21.11.1996
Camera Deputaţilor 22.11.1996 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2012 până la data de 01.09.2016
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 27.05.2013 până la data de 29.11.2013
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 30.09.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE) Membru, de la data de 07.02.2013 până la data de 19.12.2016
Go to top