Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Dan-Coman ŞOVA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului penal, a Codului de procedură penală, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009
Comisia comună specială pentru analizarea crizei intervenite în funcționarea justiției Membru, de la data de 28.09.2009
Comisia comună a Camerei Deputaților și a Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României Vicepreşedinte, de la data de 22.04.2010
Subcomisia comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 09.03.2011
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 11.09.2012
Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României Vicepreşedinte, de la data de 17.02.2009 până la data de 03.06.2011
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top