Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dorin-Mircea DOBRA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Secretar, de la data de 21.12.2012
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 16.09.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Membru, de la data de 16.6.2015
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 7.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 08.12.2014 până la data de 15.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Vicepreşedinte, de la data de 13.02.2013 până la data de 16.06.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top