Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Marin BURLEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,colegiul 5,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 15.09.2015
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 24.11.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 10.12.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 14.04.2014 până la data de 01.10.2014
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 14.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait Preşedinte, de la data de 13.02.2013 până la data de 02.03.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top