Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gabriel MUTU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 12
în data de 09.12.2012, validat în data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 22.06.2016
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 22.06.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 22.06.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 22.06.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 22.06.2016
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 01.04.2014 până la data de 19.12.2016
Go to top