Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florea VOINEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Vicepreşedinte, de la data de 01.09.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 31.08.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top