Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Damian DRĂGHICI

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 4
în data de 09.12.2012, validat în data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Naţională pentru Progresul României Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 23.06.2014
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 21.10.2013
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 14.04.2014
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 14.04.2014 până la data de 23.06.2014
Istoric Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 21.12.2012 până la data de 23.06.2014
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 23.06.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 23.06.2014
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top