Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Mircea DĂNEASĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.35 Suceava
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Alianţa pentru Unirea Românilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Alianța pentru Unirea Românilor
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru știință, inovare și tehnologie Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top