Data naşterii: 14.01.1952
Locul naşterii: Bucureşti
  Călin-Constantin-Anton POPESCU-TĂRICEANU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Alianta Liberalilor si Democratilor
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar Liberal Conservator
Biroul permanent:
Preşedinte 10.3.2014








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor09 Jun 199015 Oct 1992
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor13 Dec 200414 Dec 2008
Camera Deputaţilor15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 18.3.2014




Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) - Preşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 2.3.2015

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top