Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 19.11.1958
Locul naşterii: Cluj-Napoca, Cluj
  Marius-Petre NICOARĂ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Albania
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 19.12.2012 până la data de 8.9.2014

Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 12.2.2013
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.9.2014





Go to top