Limba:
RO EN


  Data naşterii: 09.04.1973
Locul naşterii: Bucuresti
  Dan-Coman ŞOVA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 2.3.2011 până la data de 9.3.2011
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 11.9.2012

Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României - Vicepreşedinte, de la data de 17.2.2009 până la data de 3.6.2011




Go to top