Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mihai-Viorel FIFOR

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 20.10.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2015
Comisia pentru transporturi şi energie Preşedinte, de la data de 04.02.2015 până la data de 01.09.2015
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 02.09.2015 până la data de 20.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru Supleant, de la data de 07.02.2013 până la data de 01.03.2017
Go to top