Data naşterii: 13.04.1968
Locul naşterii: Spermezeu
  Ioan DENEŞ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 1.2.2018
Comisia de validare - Membru, de la data de 21.12.2016




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului - Membru, de la data de 4.9.2017 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru regulament - Preşedinte, de la data de 1.9.2017 până la data de 31.1.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top