Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ioan DENEŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Preşedinte, de la data de 28.06.2016
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 15.02.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 7.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Secretar, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 17.03.2014
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 03.03.2014 până la data de 17.03.2014
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 03.02.2015
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Secretar, de la data de 04.02.2015 până la data de 27.06.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top