Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 06.10.1979
  Roxana-Natalia PAȚURCĂ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Vicelider





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore
- Secretar, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 10.4.2017 până la data de 9.10.2018





Go to top