Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ioan CRISTINA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.02 Arad
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 14.02.2022
Comisia pentru românii de pretutindeni Secretar, de la data de 21.02.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020 până la data de 13.02.2022
Comisia pentru românii de pretutindeni Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 20.02.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top