Data naşterii: 08.01.1949
Locul naşterii: Comuna Vidra, sat Creţeşti
  Marin BURLEA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,colegiul 5,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Membru afiliat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Liban
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite
- Membru, de la data de 10.12.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 14.4.2014 până la data de 1.10.2014
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport - Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 14.9.2015




Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait - Preşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 2.3.2015

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP