Data naşterii: 12.08.1971
  Eugen-Orlando TEODOROVICI
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.10 Buzău,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top