Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Sergiu Cosmin VLAD

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.02 Arad
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 22.12.2020
Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații, tehnologia informației și inteligență artificială Membru, de la data de 01.02.2021
Comisia pentru tineret și sport Membru, de la data de 21.02.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 02.11.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 01.02.2022
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 01.02.2021 până la data de 01.02.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top