Data naşterii: 28.01.1970
Locul naşterii: Ploieşti, Prahova
  Augustin-Constantin MITU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 5,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Vicepreşedinte 1.9.2015

 Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 2.9.2015



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Membru, de la data de 7.2.2013

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru
- Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 14.4.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 17.2.2014 până la data de 15.12.2014
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 14.4.2014 până la data de 15.12.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Preşedinte, de la data de 15.12.2014 până la data de 1.9.2015





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP