Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Viorel ARCAŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Preşedinte, de la data de 01.02.2018
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 27.03.2017
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 28.03.2017 până la data de 31.01.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top