Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 21.04.1957
  Gabi IONAȘCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Mișcarea Populară
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

 Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 11.9.2018







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018





Go to top