Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator CSEKE Attila-Zoltan

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 05.09.2011
Comisia pentru Regulament Membru, de la data de 05.09.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului penal, a Codului de procedură penală, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009
Subcomisia comună pentru dezbaterea în fond, în procedură de urgenţă, a Codului civil şi a Codului de procedură civilă Membru, de la data de 09.03.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 09.02.2010
Comisia pentru Regulament Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 03.03.2010
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 10.02.2010 până la data de 02.03.2011
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 05.09.2011
Istoric Comisii comune:
Comisia Comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului Membru, de la data de 27.03.2012 până la data de 30.04.2012
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top