Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Liliana MINCĂ

Senator ales în în data de 09.12.2012, validat în data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: - Grupul parlamentar: Grupul parlamentar ALDE (Alianţa liberalilor şi democraţilor)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 16.6.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 17.9.2014
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Iniţiativa Central-Europeană-Dimensiunea Parlamentară (ICE-DP) Preşedinte, de la data de 18.06.2013 până la data de 19.12.2016
Go to top