Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liviu CÂMPANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 02.03.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comună a Camerei Deputaților și a Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României Membru, de la data de 22.04.2010
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 14.09.2009
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 14.10.2009 până la data de 08.02.2010
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top