Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 10.03.1941
Locul naşterii: Brad, Hunedoara
  Teodor-Viorel MELEŞCANU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Alianta Liberalilor si Democratilor
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat22 nov. 199610 dec. 2000
Senat13 dec. 200414 dec. 2008
Senat15 dec. 200805 mar. 2012
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru regulament - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.6.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 26.6.2018 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 16.9.2018





Go to top