Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dan TĂTARU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 04.02.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 07.10.2013
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 04.02.2013 până la data de 04.02.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 02.03.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top