Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Vasile-Cristian LUNGU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malaysia Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top