Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Daniel SAVUDaniel SAVU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 5,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008 Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 5,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii SRI Membru, de la data de 11.02.2009
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 28.11.2007 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 23.02.2009
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top