Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Daniel SAVU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 21.12.2012
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 29.9.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 28.11.2007 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top