Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cristiana-Irina ANGHEL

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Conservator Grupul parlamentar: Grupul parlamentar Liberal Conservator (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 22.06.2015
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 2.3.2015
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iran Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 16.06.2015
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Vicepreşedinte, de la data de 13.02.2013 până la data de 16.06.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top