Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 22.09.1979
  Vasile-Cristian LUNGU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Mișcarea Populară
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

 Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 22.12.2016




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Malaysia
- Preşedinte, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018





Go to top