Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 01.07.1962
Locul naşterii: Campia Turzii, jud. Cluj
  Alexandru CORDOŞ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

 Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 20.12.2012



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Membru, de la data de 1.4.2014

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia
- Preşedinte, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016







Go to top