Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Silvia-Monica DINICĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România” (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 18.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 04.02.2019 până la data de 02.02.2020
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 25.09.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 26.09.2018 până la data de 18.12.2020
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 18.12.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017 până la data de 18.12.2020
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 17.12.2018 până la data de 18.12.2020
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Armenia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Irak Secretar, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top