Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Silvia-Monica DINICĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Alianței USR PLUS
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Preşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru învăţământ, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Vicepreşedinte, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 18.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top