Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.12.1959
  Cristiana-Irina ANGHEL
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Conservator
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar Liberal Conservator Secretar





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Israel
- Membru, de la data de 2.3.2015



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016






Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Iran - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 16.6.2015
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Liban - Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 16.6.2015

Go to top