Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 12.02.1955
Locul naşterii: Năsăud - Bistriţa Năsăud
  Octavian-Liviu BUMBU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat Membru afiliat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Portugalia
- Membru, de la data de 29.9.2014
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Australia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus
- Secretar, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016



Istoric Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova - Membru, de la data de 29.9.2014 până la data de 3.2.2015




Go to top