Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Neagu MIHAI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 17.03.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 17.02.2014
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 24.11.2014 până la data de 22.03.2015
Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 16.06.2015
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 07.02.2013 până la data de 17.04.2013
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top