Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Neculai BEREANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 01.09.2015
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 15.12.2014
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 04.02.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.12.2014
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 02.12.2013 până la data de 04.02.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top