Data naşterii: 03.05.1963
  Neculai BEREANU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Chestor 1.9.2015

 Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 15.12.2014
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 4.2.2015




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia
- Preşedinte, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.12.2014
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală - Membru, de la data de 2.12.2013 până la data de 4.2.2015





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP