Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Vasile ILEA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.13 Cluj
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: - Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 04.09.2017
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 03.09.2017
Comisia pentru politică externă Secretar, de la data de 05.01.2017 până la data de 20.09.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top