Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 23.12.1970
  Vasile ILEA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.13 Cluj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Secretar, de la data de 5.1.2017
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 4.9.2017




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 3.9.2017





Go to top