Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Petru-Şerban MIHĂILESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Uniunea Naţională pentru Progresul României Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar Progresist (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 05.03.2012
Comisia pentru Regulament Membru, de la data de 16.02.2011
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 31.07.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 22.11.1996 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 13.12.2004 29.06.2005
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 01.09.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 08.03.2010
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 08.03.2010 până la data de 28.10.2010
Istoric Comisii comune:
Comisia Comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului Membru, de la data de 27.03.2012 până la data de 30.04.2012
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top