Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator MARKÓ Béla

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 19.12.2008
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 26.06.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 9.6.1990 15.10.1992
Senat 16.10.1992 21.11.1996
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România Lider, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.02.2010
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top